Navigational analysisPOSTAVY

Lidé Síly sdružení Potvory
A ten zbytek Lokace, Lokality, Kolality

Spoiler: Následující text obsahuje hlavní příběhové prvky her Half-Life a Half-Life 2.

LIDÉ

Přesto, že se počty lidské populace rychle ztenčují, je dostatečně barvitá na to, aby se pár zajímavých charakterů našlo

G O R D O N    F R O H M A N
Jako nově příchozí do Města 17, Gordon se cítí pod novou vládou mnohem přijemněji než zbytek žijící populace, který přiliš neholduje mezihvězdné rase vetřelců, kteří zemi vládnou a ničí vše co se jim postaví na odpor. Goron není zrovna nejstatečnějším, nejchytřejším a nejsilnějším příslušníkem lidské rasy, ale optimismu má na rozdávání a rád se kouká na televizi.

A je svobodný, dámy!

 

D R .    W A L L A C E    B R E E N

Bývalý správce výzkumného zařízení Black Mesa, kde došlo k dimenzionální trhlině, což v důsledku vedlo k současnému stavu planety. Nyní je hlavním správcem Města 17 jako prostředník vetřeleckého Sdružení a šizeného lidstva. Ze své střešní kanceláře v Citadele (gigantická černá věž uprostřed města) vysílá 24 hodin denně svoji propagandu v HDTV.


D R .    I S A A C    K L E I N E R

Roztržitý profesionál. Má ochočeného headcraba (bez kusadel) a silnou zálibu v garážové teleportační technologii. Pracuje v tajné laboratoři v Městě 17, která nějak unikla pozornosti Sdružení.


B A R N E Y    C A L H O U N

Bývalá ochranka a komická figurka Black Mesy. Nyní pracuje zvenku na infiltraci do Sdružení. Často přijímá pozvání na pivo od ostatních a moc neoplácí, používajíc invazi vražedných vetřelců jako chabou výmluvu.


A L Y X    V A N C E

Dcera Eliho Vance, profesionální uličnice, mechanička a zabiják. Během událostí okolo Black Mesy v prvním díle byla jen dítě, ale od té doby zvládla celkem vyrůst. Tvrdá holka, ustojí mnoho zásahů střelnou zbraní. Nejspíš díky jejímu neprůstřelné mikině (Jarní postapokalyptická armádní kolekce)


D R .    E L I    V A N C E

Je v podstatě stejný jako Dr. Kleiner, jen nemá jednu nohu a headcraba. Pracuje ve své laboratoři v Black Mesa východ, skrytém ústavu mimo Město 17. Má dceru Alyx (nahoře) a vousy (vlevo) a příjemný hlas (dole).

Má příjemný hlas.


D R .    J U D I T H    M O S S M A N

Mossmanová je něco jako fanynka a asistuje jen tomu, kdo právě staví největší a nejsilnější teleportační zařízení. Asistuje Dr. Vancemu a obléká se do upnutých svetrů aby na sebe upnula pozornost.


O T E C    G R I G O R I

Je kněz s nervózním tikem v prstě na spoušti a podivným smyslem pro humor. Žije v Ravenholmu, okouzlujícím předměstí s dobrým školský systémem. Jistě, je tu malý problém se Zombiemi, ale zavolali na to opraváře.


O B Č A N É
Zoufalí, bezbranní a bezmocní, dokud někdo nerozpoutá revoluci. Někteří se plouží jako trosky po Městě 17 pod drogami a vzoufalé náladě, jiní se ukrývají na předměstí a doufají, že je někdo zachrání. Někeří během boje trpí pocity méněcennosti.

SÍLY SDRUŽENÍ

Seznamte se s novým šéfem, trochu odlišným od toho starého. Sdružení (v angličtině Combine – čti kombajn – stejně jako ta mašina co sklízí obilí) vládne planetě ocelovou rukou + devastujícími zbraněmi.

P O L I C I S T A     S D R U Ž E N Í
Tato zakuklená policejní jednotka Města 17 hlídkuje v kanálech obklopujících město.Mají špatnou mušku a podivné praktiky, jako je seskok na lanech přímo před zrychlující člun. Přesto, to co postrádají na schopnostech, dohánějí ve svojí osobnosti.

V O J Á K    S D R U Ž E N Í
Kdysi lidé, nyní specíální jednotka Sdružení, kterým bylo geneticky zmodifikováno DNA tak aby více vyhovovali záměrům Sdružení a staly se z nich figurky bez vlastní vůle. Těžce obrnění a ozbrojení operují ve skupinách a hlídkují v okolí města. Do Města jsou zavoláni poté, co Freeman rozpoutá revoluci.

E L I T A    S D R U Ž E N Í
Jsou považováni za výkvět vojenských sil Sdružení a vhodní pro střední management jako nikdo jiný. Jejich jediné velké oko jim notně stěžuje orientaci v prostoru a jejich zářivě bílé obleky z nich dělají snadný cíl při pouličních bojích.

S C A N N E R
Tito létající robůtci levitují a pohupují se nad civilními oblastmi, kde fotografují občany při jejich bežných činnostech. Někdo kdo má sklony k vtipkování by si z toho možná i mohl udělat legraci.

S E K A Č K A
Je používaná Sdružením ke stopování a vykuchání nepohodlných občanů. Její rotující nože sekají, řežou, prosekají se skrz dřevěné bednění, železné ploty a plechové barely – a to pouze za $19.95! Ale moment! Je toho víc! Víc sekáčů konkrétně! Obvykle totiž létají ve skupinách, nebo pokud máte opravdu štěstí, tak i mračnech.

K O U L E M I N Y
Tyhle elektrifikované osiny v zadku tiše vyčkávají poblíž veřejných komunikací, potom vyskočí a roztočí se směrem ke svému cíli. Jejich elektrické výboje dokáží nadělat velkou spoušť na vozidlech a také ochromit člověka. Naštěstí nejsou vodě-odolné. Jakmile jsou deaktivovány, výborně poslouží jako hračka pro gigantického robopsa, kterého možná vlastníte.

S T R I D E R
Tři nohy, dva kanóny, jedna jediná senzace. Tato padesáti-stopá mechanická monstra hlídkují v městských ulicích, odolná na cokoliv kromě granátů s raketovým pohonem. Jejich špičaté hnáty můžou snadno proklát neopatrného občana, takže je lepší moc se jim neplést pod nohama.

POTVORY

Ale to není všechno! Monstrózní vetřelečtí imigranti z vesmírného Xenu se také potulují okolo navzdory nedostatku zelených víz.

V O R T I G A U N T
Vortigaunti byli donuceni zabíjet lidi během původní invaze v Black Mesa, ale nyní jsou očividně přátelští, vstřícní a snadno rozeznatelní díky jejich  Yodovskému stylu mluvy. Taky chodí nazí. Úchyláci.

H E A D C R A B I
Agresivní malá flákota masa se zuby a drápy. Mezi jejich koníčky patří skákání lidem na obličej a pozvolné měnění jejich hostitelů na zkuhrající zombíky. Vychází ve třech provedeních: Původní, Rychlý a Jedovatý.

Z O M B I E
Jedni jsou pomalí a zkuhraví, druzí jsou rychlí a zkuhraví a ostatní jsou pomalí a úpějící. Standardní modely vychází z nevysvětlitelných důvodů v bílých laboratorních pláštích. Všichni jsou vysoce hořlaví, takže dbejte opatrnosti při jejich eliminaci.

CH A P A D L A
Nejpředvídavější ze všech vetřeleckých stvoření, chapadla, nesekají, neřezají, neskáčou, nesténají ani nezkuhrají. Dokonce se ani nehýbají, ale jenom číhají přisátí na strop s dlouhým, lepkavým jazykem protaženým až na zem, čekajíc až se do něj někdo zamotá. Někdo jako vy. Jazyk se potom natáhne a začne vás vytahovat do tlamy zatímco proklínáte osud a saháte po brokovnici, vyvedeni z míry, že jste se znovu nechali nachytat  touto triviální pastí.

A N T L I O N
Vrtají jako krtci, létají jako mouchy, cupitají jako … no krtci i mouchy. Pravděpodobně by měli být nazýváni Mouchokrtci, ale nezní to moc strašidelně.

Můžou se ochočit bugbaitem, žlázou vyoperovanou z velké Antlionní královny. Milují zdechliny a dlouhé procházky po pláži.


A N T L I O N N Í    S T R Á Ž
Tyto antlionní královny jsou větší, silnější a ,mnohem nebezpečnější než normální antlioni. Nelétají, ale místo toho žeenou neepřátele před sebou a sráží je svou enormní opancéřovanou hlavou. Dá spoustu práce zabít Antlionní královnu, ale jakmile je po nich, dá se z jejich hmyzího těla chyrurgickým procesem známým mezi experty jako „totální humus“ vyoperovat žláza, díky které se z ostatních antlionů stane věrná partička vašich noshledů.

A TEN ZBYTEK

Někdy se stává, že vedlejší role zcela zastíní tu hlavní. To může být případ následujících těžce definovatelných individuí.

G - M A N
Jeho původ a úmysly jsou zahaleny rouškou tajemství, nicméně se zdá, že G-Man je vždy někde poblíž a sleduje příchozí a potom zmizí z dohledu. Je to vetřelec z cizí dimenze? Vládní agent? Nebo jen chytře převelečený voyer?

P E S
Robotické psisko Alyx Vance bylo zprvu sestrojeno jako malý plechový kamarád, ale jak jej s postupem času upravovala, vyklubalo se z něj masivní kovové monstrum schopné metat auta, dělat z vojáků fašírku a dělat do zdí vrata. Nechtějte se dostat mezi něj a požární hydrant. Rád si hraje na aport.

P O R A D C E    S D R U Ž E N Í
O tomhle velkém vetřeleckém stvoření prakticky nic nevíme, ale v podstatě to může být pravá tvář původní rasy Sdružení. Poradce nenavštívil zemi osobně, ale přiležitostně podává Breenovi instrukce prostřednictvím videokonference, nicméně občas volá v noci a o víkendech abyse vyhnul špičce.

G O R D O N    F R E E M A N
Idiotskej vědec, o kterým si všichni myslí, že je tááák skvělej. Pravděpodobně zavinil incident v Black Mesa, oplývá zručností v užívání všech pozemských i jiných zbraní i bez příslušného tréningu a podněcuje v každém záchvaty loajality aniž by řekl jediné slovo.

Freeman do Města 17 zatím nedorazil, ale věřte že už to nebude dlouho trvat.


LOKACE, LOKALITY, KOLALITY

Až se ocitnete v post-apokalyptické budoucnosti, určutě nezapomeňte navštívit tyhle prominentní kolality!

M Ě S T O    1 7
Kdysi prosperující východoevropská metropole, Město 17 je nyní pouhou ruinou osídlenou beznadějnými zbytky lidské rasy. V centru města se tyčí Citadela. Gigantická černá věž ztrácející se v mracích, nervové centrum síly Sdružení.  Město 17 je obklopeno nekonečnou kanalizační sítí, kde hlídkuje městská bezpečnost, vojenská složka Sdružení. Některým rebelům se daří přežívat v podzemí, přesto že kanály a sklepy jsou plné headkrabů a zombií.

V tajné laboratoři tu také pracuje Doktor Isaac Kleiner, který dokončuje práci na teleportačním zařízení a doufá, že se mu s jeho pomocí podaří dopravit přeživší lidi mimo nebezpečí stínu citadely.

B L A C K    M E S A    V Ý C H O D
Toto tajné výzkumné zařízení se nachází mimo Město 17 a Dr. Eli Vance, Dr. Judith Mossman zde vyvíjí teleportační technologii, která má navázat na projekt Dr. Kleinera. Žije tu a pracuje mnoho lidí a přátelských Vortigauntů, kterým se podařilo bezpečně projít stokami. Leží blízko městečka Ravenholmu, kam uteklo mnoho lidí a doufá, že unikne pozornosti Sdružení.

D Á L N I C E    1 7
Tato dlouhá pobřežní cesta se jenom hemží nebezpečenstvím. Cestovatelé musí počítat se smrtícími Antliony, a s častými zátarasy a hlídkami Sdružení. Dálnice je v špatném stavu, je posetá zničenými vozidly a je na ní obrovský polorozpadlý most, pod kontrolou patroly Sdružení.

N O V A    P R O S P E K T
Toto bývalé vězení je nyní pevností Sdružení, kde jsou vezni drženi ve stázi, mučeni a přeměňováni do polovetřeleckých vojáků, nebo lidských trosek bez vlastní vůle zvaných Stalkeři. Areál je obklopen strážními věžemi a „tlouky“ mechanickými zařízeními, majícími držet Antliony v bezpečné vzdálenost.